Další

Vyberte si co Vás právě zajímá

Lokalita

Téma

Aktivita

Parametry tras

Období návštěvy

Autor

Co je to NaCestu?

Internetové stránky nacestu.cz a časopis NaCestu slouží všem, kdo na otázku z hlavičky tohoto webu „A doma to znáte?“ odpoví „Pořád ne dost“.

Například:

  • všem, kdo se alespoň občas vypraví na nějaké zajímavé místo Čech, Moravy a Slezska i jejich příhraničí a chtějí vědět, co je kde nového
  • ale i všem, kdo z jakéhokoli důvodu necestují, ale o zajímavých místech své vlasti a jejího okolí si rádi čtou
  • rodičům kteří chtějí, aby jejich děti svoji vlast znaly a poznávaly a občas se s nimi na různá zajímavá místa vypraví
  • organizátorům zájezdů a výletů po Česku
  • učitelům vlastivědy, zeměpisu, dějepisu, přírodopisu pro aktualizaci výuky a jako zdroj podkladů pro samostatnou práci jejich žáků.

Internetové stránky nacestu.cz jsou kombinace

  • on-line magazínu, kde si každý den můžete přečíst jeden nový článek o tom, co je v naší zemi k vidění hezkého a zároveň nového či zajímavého, a
  • databáze článků o vlastivědě Česka s rozsáhlými možnostmi vyhledávání – podle textového obsahu, podle velkého množství parametrů a také podle geografické pozice (na on-line mapě).

Časopis NaCestu je výtvarným a redakčním ztvárněním výběru toho nejlepšího, co autoři spolupracující s Vlastivědným ústavem a webem nacestu.cz napíší a vyfotografují. Vychází 10x ročně (před začátkem každého měsíce kromě prosince a srpna; lednové číslo vychází už před Vánoci). Harmonogram vycházení naleznete ZDE. Časopis je celobarevný, má formát přibližně B5 (172 x 244 mm) a každé vydání má nejméně 64 stran + obálku.

Projekt NaCestu zastřešuje Vlastivědný ústav, z.ú., nezisková instituce založená za účelem šíření povědomí o vlastivědě České republiky. Jeho tým zajišťuje pro NaCestu veškerý obsah. Projekt NaCestu nemá žádné "sponzory" či "partnery", kteří by určovali, co autoři mají či nemají do článků pro Vás napsat, jaký "product placement" či "P.R." do nich dát. NaCestu a jeho tvůrci slouží pouze Vám, čtenářům, a pouze na Vás jsou závislí - na tom, zda Vám stojí za to si koupit předplatné, které u on-line verze činí necelou 1 Kč denně, u verze "on-line + papír" cca 1,40 Kč denně. Věříme, že kvalitní a ověřené zajímavosti a novinky o krásách naší vlasti tuto cenu mají.

Vydávání časopisu NaCestu – od předtiskové přípravy a výroby přes distribuci a obchodování až po jeho financování – má na starosti vydavatelský servis Litera Plzeň, s.r.o.

O vývoj a provoz webu nacestu.cz se starají špičkoví specialisté na tvorbu moderního webu a na internetový marketing z firmy ANT studio, s.r.o.